Blog

13 grudnia
Sprzęt Salomon nagrodzony przez prestiżowy SKI Magazine
Sprzęt Salomon nagrodzony przez prestiżowy SKI Magazine

Corocznie opiniotwórczy magazyn SKI przyznaje nagrody Gear of the Year dla najciekawszych bądź najbardziej innowacyjnych produktów pojawiających się na rynku w danym sezonie. W tym roku nagrodę Gear of the Year 2019 w kategorii Backcountry dostały ultralekkie, unikalne wiązania Salomon S/Lab SHIFT MNC. Z kolei w kategorii butów do narciarstwa alpejskiego triumfowały Salomon S/MAX 130 Carbon.

  

Salomon S/Lab SHIFT MNC to lekkie, ważące zaledwie 865 gramów, wszechstronne wiązania stworzone zarówno do skitouringu, freeride’u jak i do uprawiania narciarstwa na przygotowanych trasach. Amerykański magazyn podczas przyznawania nagród docenił to, że sprawdzą się zarówno podczas szybkiej jazdy, jak i w trakcie wytężających podejść. Celem konstruktorów było stworzenie maksymalnie bezpiecznego i precyzyjnego wiązania, które da nam również pełną wolność podczas skitouringu. Idealny wybór dla wszyskich, którzy poszukują jednego zestawu wiązań i nart na każdą okazję.

Buty Salomon S/MAX Carbon 130 to z kolei sprzęt dla profesjonalistów i wszyskich, którzy szukają absolutnie topowych rozwiązań. Zarówno wkładka jak i ultralekka skorupa są formowane termicznie tak, aby zapewnić maksymalne dopasowanie. Sztywna karbonowa wkładka w dolnej skorupie ściśle przylega do stopy eliminując straty energii pomiędzy noga a nartą. Ski Magazyn docenił również to, że S/MAX 130 Carbon są lżejsze niż większość racingowych butów dostępnych na rynku. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom but zapewnia pełne czucie krawędzi i szybkie reakcje na warunki terenu.

Zobaczcie jak team Salomon poddał wiązania S/Lab SHIFT MNC wytężającym testom podczas dziesięciu dni spędzonych w rejonie Revelstoke w Kolumbii Brytyjskiej: