Blog

13 listopada
Sons of a Blast – szybkość i precyzja
Sons of a Blast – szybkość i precyzja

To uczucie kiedy z dużą prędkością tniesz stok krawędziami nart. Emocje, adrenalina i pełna koncentracja niepozwalająca myśleć o niczym innym, poza perfekcyjnym pokonaniem kolejnych metrów trasy. Duża część z nas właśnie dla takich chwil rusza w zasypane śniegiem góry! I właśnie dla takich fanatyków szybkości, techniki i precyzji marka Salomon wymyśliła koncepcję Sons of the Blast!

We współpracy z grupą profesjonalistów w skład której wchodzą zarówno byli zawodnicy jak i trenerzy, instruktorzy i inżynierowie zaprojektowano unikalną kolekcję sprzętu dzięki którem każdy z nas może poczuć te same wrażenia z jazdy które dotychczas dostępne były jedynie dla zawodowców wyposażonych w profesjonalny, zjazdowy sprzęt.

Technologia Edge Amplifier pozwala na przenoszenia maksymalnej energii na krawędzie nart dzięki czemu mamy maksymalny kontakt z podłożem a inicjacja i utrzymanie precyzyjnego skrętu nigdy nie były łatwiejsze. Technologia ta stanowi centralny element kolekcji i S/Max i S/Race.

S/MAX Blast Ski i buty S/MAX 130

S/MAX BLAST Ski zaprojektowane zostały dla wszyskich, którzy na stoku poszukują prędkości i precyzji. Technologia Edge Amplifier wsparta została dodatkowo pełnym drewnianym rdzeniam zapewniający maksymalna stabilność i tłumienia drgań. Profesjonalny ślizg i system mocowania wiązań gwarantują maksymalną responsywność i jedyne w swoim rodzaju wrażenia z jazdy. Kształt nart został również zaprojektowany dla jak największej precyzji oraz płynnego przechodzenia pomiędzy skrętami. Narty te będą idealne na twarde i dobrze przygotowane stoki.

 

 

Buty S/MAX 130 to doskonałe uzupełnienie nart S/MAX Blast Ski. Konstrukcja Coreframe wykorzystuje cieńszą skorupę z wewnętrznym wzmocnieniem ramy, dzięki czemu but jest lżejszy a jednocześnie zapewnia lepszą zwrotność i kontrolę. Nowa konstrukcja pomaga również uzyskać lepsze „czucie” śniegu i mocniejsze przekazywanie mocy na krawędzie. Buty można w pełni dopasować do swojej stopy w wyspecjalizowanym salonie dzięki procesowi Custom Shell HD w zaledwie 10 minut.

 


S/RACE Rush Ski i buty S/MAX Carbon

Zaprojektowane do walki o jak najlepsze czasy na trasie. Elementy profesjonalnej kolekcji stworzonej przez członków teamu Salomon World Cup Alpine Race. Teraz każdy może poczuć dokładnie tą samą jakość zjazdu, co zawodowi narciarze startujący w pucharze świata. Narty S/RACE Rush Ski idealnie trzymają nawet na super twardej, zalodzonej nawierzchni. Wspomniana wyżej technologia Edge Amplifier kieruje energię prosto na krawędzie, zapewniając maksymalnie precyzyjny skręt. Podobnie jak w poprzednim modelu technologia ta wsparta została drewnianym rdzeniam i tytanowymi warstwami. Narta idealnie pasuje do wiązań X12 TL.

 

Hannes Reichelt zajmuje 3 miejsce podczas Audi FIS Alpine Ski World Cup Men’s w zjeździe. Kitzbuehel, Austria. (fot. Alain Grosclaude/Agence Zoom)

 

Koncepcja butów S/MAX Carbon opiera się na nowej konstrukcji ramy. Wewnętrzne, karbonowe wzmocnienia otoczone są superlekką skorupą Sensitive Shell. Dzięki temu buty mogą być lżejsze, bardziej czułe i „zwrotniejsze” przy jednoczesnym zapewnieniu idealnego czucia terenu i przenoszenia mocy na krawędzie. Podobnie jak S/MAX 130 można w pełni dopasować do swojej stopy w wyspecjalizowanym salonie.

 

 

Akcesoria na stok

Oczywiście narty, wiązania i buty nie wyczerpują oferty sprzętu powstałej dzięki koncepcji Son of a Blast.

Nowe gogle S/MAX Sigma™ zapewniają lepsze dopasowanie, lepszą widoczność i błyskawiczne dostosowanie szkieł do warunków. Technologia Sigma™ wzmacnia kontrast kolorów i widoczność w każdych warunkach oświetleniowych, poprawiając zdolność oka do rozpoznawania zmian terenu. System wymiany szkieł Twin Lock jest prosty i intuicyjny. Obsługiwany dwoma przyciskami, łatwymi w użyciu nawet w rękawicach, które dzięki kliknięciu informują Cię, że szkło jest dobrze zamontowane. Z kolei technologia Custom ID Fit pozwala ramie gogli idealnie dopasować się do kształtu twarzy zapewniając pełen komfort i stabilność.

Więcej informacji znajdziecie na: www.stacjaeksperta.pl/o-stacji-eksperta/