Blog

7 grudnia
Po co mi pokrowiec na narty? Jak wybrać dobry pokrowiec?
Po co mi pokrowiec na narty? Jak wybrać dobry pokrowiec?

Sezon już za pasem, stoki coraz lepiej naśnieżone i już niedługo będzie można oddać się zjazdowemu szaleństwu! Niestety niewielu z nas ma komfort mieszkania w górach, gdzie kilkuminutowym spacerem można osiągnąć najbliższą stację wyciągu. W większości musimy odbyć dłuższą lub krótszą podróż, aby dotrzeć na upragniony stok. I tu pojawia się problem z transportem dość nieporęcznego bagażu, jakim z całą pewnością jest sprzęt narciarski.

Po co mi pokrowiec na narty?

Odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista. Wygoda przenoszenia, ładowania do samochodu (nie mówiąc już o podróży samolotem), ochrona sprzętu przed zniszczeniem. Dodatkowym plusem zapakowania nart czy snowboardu do pokrowca, jest ochrona wszystkiego dookoła przed niszczycielskim wpływem świeżo naostrzonych krawędzi:-) Każdy kto podróżował ze sprzętem niezabezpieczonym pokrowcem z pewnością poniósł mniejsze lub większe straty w postaci rozciętej kurtki, spodni czy rękawic. Dodatkowo pokrowiec pozwala również na ochronę naszego wymuskanego pojazdu i unikniecie przypadkowych zadrapań lakieru czy poważnych zniszczeń tapicerki!

Jak wybrać dobry pokrowiec?

Jak widać posiadanie porządnego pokrowca to po prostu konieczność:-) Jak zatem wybrać odpowiedni model pasujący do naszego sprzętu?

Odpowiedni rozmiar – pokrowiec powinien być około 10 cm dłuższy niż nasze narty. Jest wtedy na tyle spory, żeby swobodnie załadować sprzęt i jednoczenie nie za duży, wiec narty nie „latają” w środku. Szerokość tez jest bardzo ważna – musimy dobrać ją tak, aby w pokrowcu mieściły się spokojnie wiązania i najlepiej również kijki. Profesjonalne pokrowce mają możliwość szybkiej regulacji długości w zależności od sprzętu jaki chcemy transportować.

To zdecydowanie nie jest najwygodniejszy sposób podróżowania ze sprzętem narciarskim:-) (fot. Bruno Long)

Materiał – dobry pokrowiec powinien być wykonany z wodoodpornego materiału, posiadać wzmocnienia w kluczowych miejscach a jednocześnie musi być wyposażony w otwory wentylacyjne do odprowadzania nadmiaru wilgoci i wody. Pamiętajmy, że wracając do domu po całym dniu jazdy, do pokrowca zapakujemy mokry sprzęt. Jeśli planujemy również lotnicze podróże do narciarskich kurortów, musimy wyposażyć się w maksymalnie utwardzany pokrowiec. Wszyscy chyba wiemy, jak wygląda załadunek i wyładunek bagażu na lotnisku;-)

Wygoda – nawet jeśli w większości przypadków nie planujemy dłuższych wycieczek z zapakowanymi nartami warto wybrać pokrowiec wyposażony w wygodny system nośny pasujący do naszej budowy. Docenimy to z pewnością podczas przemieszczania się po lotnisku czy nawet krótkiego spaceru z samochodu do drzwi domu:-)

Daliśmy radę przekonać was do posiadania pokrowca na ulubiony sprzęt? Mamy nadzieję że tak:-) Koszt zakupu dobrego pokrowca kształtuje się w okolicy 150-300 zł, ale jeszcze do końca roku możecie zdobyć profesjonalny pokrowiec za przysłowiową złotówkę! Wszystkie warunki promocji znajdziecie tutaj:

www.stacjaeksperta.pl/odbierz-kupon-promocyjny