Blog

11 marca
Ósma Kryształowa Kula dla Marcela Hirschera
Ósma Kryształowa Kula dla Marcela Hirschera

Osiem lat temu, gdy zdobywał po raz pierwszy puchar nikt, nawet sam Marcel, nie sądził, że to będzie możliwe. Ale dziś nie można zaprzeczyć, że właśnie stał się faktem kolejny, już ósmy z rzędu, triumf Austriaka w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata!

Oprócz ośmiu dużych Kryształowych Kul Marcel ma teraz również na swojej półce aż dwanaście małych za zwycięstwa w poszczególnych konkurencjach. Niezliczona ilość miejsc na podium, głównie w slalomie i slalomie gigancie uczyniła go prawdziwym imperatorem narciarstwa alpejskiego i najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii!

Ostatnie zawody w miejscowości Kranjska Gora nie były jednak łatwe dla Austriaka. Był trzeci w slalomie i dopiero szósty w slalomie gigancie. Zaliczył również bardzo nietypowy dla siebie upadek na starcie. Ewidentnie zaczęło być widać zmęczenie sezonem i startami, w które włożył mnóstwo sił…

„Teraz już naprawdę najwyższy czas na przerwę” – mówił Marcel – „To niewiarygodne jak szybko minął mi ten niezwykle intensywny czas.”

Jednak nawet ten wynik w ostatnich zawodach wystarczył mu, aby sięgnąć po raz kolejny po Kryształowa Kulę również w klasyfikacji generalnej slalomu i slalomu giganta udowadniając tym samym swoją totalną dominację!