Blog

12 listopada
NOWOŚĆ OD ATOMIC – REVOSHOCK
NOWOŚĆ OD ATOMIC – REVOSHOCK

ATOMIC WPROWADZA NA RYNEK SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA Z PUCHARU ŚWIATA W NOWEJ LINII NART REDSTER

Z PUCHARU ŚWIATA NA STOK

7 października podczas tzw. „Atomic Media Day”, tj. spotkania prasowego przed nowym sezonem, firma Atomic przedstawiła zupełnie nową linię nart Redster na sezon 2021-22.
Najlepsze modele z tej serii zostały wyposażone w sprawdzoną w zawodach technologię Revoshock, która zapewnia większą stabilność podczas jazdy i intensywniejsze przyspieszenie. Revoshock wykorzystuje kilka modułów ze stali sprężynowej położonych na elastomerach pochłaniających wstrząsy, które działają jak układ zawieszenia i redukują wibracje. Poprawia to stabilność przy dużych prędkościach, co z kolei prowadzi do większej pewności siebie i niezrównanych wrażeń z jazdy na nartach.
Dzięki dziesięcioleciom doświadczeń firmy Atomic w rozwoju nart i współpracy z najlepszymi sportowcami na świecie, od tego sezonu ambitni narciarze skorzystają z tej wiedzy…

TECHNOLOGIA REVOSHOCK

Jeśli chodzi o innowacyjne technologie, które często decydują o zwycięstwie lub porażce, Atomic regularnie nadaje ton rozwojowi tej branży.
Revoshock to najnowsza innowacja w tej tradycji. Początkowo opracowany dla nart Pucharu Świata, jest teraz dostępny dla ambitnych narciarzy na całym świecie w ramach zupełnie nowej linii nart Redster. Technologia wykorzystuje szereg modułów ze stali sprężynowej umieszczonych na elastomerach absorbujących wstrząsy. Ten wbudowany w narty, specjalny system kompensacyjny, pochłania rozpraszające wstrząsy i wibracje, zanim dotrą do Twoich stóp. Przewagą nad innymi systemami tłumienia jest zdolność Revoshock nie tylko do redukcji wstrząsów i wibracji, ale także ich odbicia. Od dzioba narty po płytę wiązania, każdy moduł ze stali sprężynowej pracuje harmonijnie, aby zamienić marnowaną w inny sposób energię w cenne przyspieszenie. Rezultatem jest narta, która jest zarówno stabilna przy wyższej prędkości, jak i zwinna w każdym skręcie.
Tegoroczna linia Redster obejmuje kilka nart wyposażonych w Revoshock i inne technologie Redster, a głównym jej punktem jest nowy Redster G9 Revoshock. Model ten skierowany jest do narciarzy, którzy w sklepowej narcie szukają wydajności i inżynierii sprzętu Atomic z poziomu Pucharu Świata.

NARTY

Atomic Redster G9 Revoshock (Gigantki) – podobnie jak S9 Revoshock (Slalomki) – wykorzystują technologię z Pucharu Świata i możesz poczuć ich wyścigowe korzenie w każdym szybkim zakręcie o dużym promieniu.
Dzięki nowej technologii Revoshock narty jeżdżą płynnie nawet wczesnym rankiem na oblodzonych stokach i przyspieszają na każdym zakręcie. Konstrukcja ściany bocznej Ultrawall łączy przenoszenie mocy charakterystyczne dla technologii sidewall po całej długości narty z solidnością konstrukcji Dura Cap. Dwuwarstwowy laminat Titanium Powered zapewnia wysoką sztywność skrętną, a w połączeniu z rdzeniem Power Woodcore wykonanym z jesionu i topoli gwarantuje wyjątkową przyczepność krawędzi od początku do końca skrętu.

 

WRAŻENIA SPORTOWCÓW

Mikaela Shiffrin

„Redster G9 Revoshock zapewnia idealne połączenie kontroli, stabilności i przyspieszenia. To są główne rzeczy, których potrzebuję od nart do występów na największej narciarskiej scenie”.

Sofia Goggia

„Redster Revoshock pomaga mi ustabilizować narty podczas całego skrętu i popycha mnie do przodu w następnym. Czyni to poprzez redukcję wibracji i zwiększenie stabilności. :)”

Marco Schwarz

„Nawet jeśli warunki na torze nie są w 100% idealne, dzięki nowemu Redster G9 Revoshock mogę w pełni cisnąć zaplanowaną linię skrętów, ponieważ system tak dobrze redukuje wibracje!”

Aleksander A. Kilde

„Dzięki nowemu systemowi Revoshock czuję, że stabilność nart znacznie się poprawiła, co ułatwia mi jazdę po wybranej linii. “

 

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=_8ObTJUYyOU&t=25s&ab_channel=AtomicSkiing

 

Autor: Mateusz Chromiec