Blog

3 kwietnia
Młodzi zawodnicy Atomic zdobywają aż dwa złote medale podczas Mistrzostw Świata ISMF
Młodzi zawodnicy Atomic zdobywają aż dwa złote medale podczas Mistrzostw Świata ISMF

Dziesiąte Mistrzostwa Świata ISMF w skimountaineeringu odbyły się w szwajcarskiej miejscówce Villars-sur-Ollon i były kulminacyjnym punktem kalendarza wyścigów górskich w tym sezonie. Najlepsi na świecie walczyli w trzech konkurencjach: sprint, wyścig indywidualny i vertical.

W ciężkich warunkach pogodowych doskonale zaprezentowali się młodzi zawodnicy teamu Atomic U23, którzy zarówno w wyścigu indywidualnym jak i vertical zajęli czołowe lokaty w swojej kategorii wiekowej. W wyścigu indywidualnym złoto przypadło Włochowi Davide Magniniemu (6 miejsce w generalce) a srebro jego koledze Samuelowi Equy z Francji. W verticalu obaj panowie również nie dali szans rywalom a jedynie zamienili się miejscami na podium:-)

Davide Magnini

W sprincie z kolei świetnie zawalczył senior Szwajcar Iwan Arnold zdobywając kolejny medal do swojej bogatej kolekcji. Tym razem srebrny! Szybszy od niego był tylko jego rodak Arno Liethi:

„To był trudny wyścig, ale udało mi się go dobrze zaplanować.” – komentował Iwan tuż po starcie – „Arno był dziś nie do pokonania, nie miałem wystarczającej siły w nogach, aby z nim zawalczyć. Ale mój sprzęt sprawdził się idealnie, zawsze miałem doskonałą przyczepność na tej bardzo trudnej trasie”

Samuel Equy, podczas ostatniego dnia zawodów, również w wyścigu sztafetowym dał z siebie wszytko i przyczynił się mocno do zdobycia przez drużyne Francji srebrnego medalu.

Iwan Arnold

„Bardzo się cieszę, że moja forma wróciła na najważniejsze wyścigi tej zimy.” – mówił Samuel już po zdobyciu trzeciego krążka – „Przed rozpoczęciem wyścigu indywidualnego czułam, że moje nogi są w dobrej formie. Chciałem uniknąć zbytniego forsowania się na pierwszych podejściach, tak aby utrzymać siłę na dwa ostatnie, kluczowe odcinki. Jestem bardzo zadowolony ze srebra w U23 i siódmego miejsca w generalce. Szczerze mówiąc byłem zaskoczony wynikiem verticala i znalezienie się w samej czołówce było niesamowite […]. Srebro w sztafecie zdobyte wraz z kolegami było idealnym zakończeniem!”

Tym samym zawodnicy Atomic do domów powracają aż z sześcioma medalami mistrzostw świata!