Blog

5 marca
Mikaela Shiffrin zdobywa Puchar Świata trzeci raz z rzędu
Mikaela Shiffrin zdobywa Puchar Świata trzeci raz z rzędu

Mikaela Shiffrin trzeci rok pod rząd udowadnia, że w narciarskim świecie nie ma sobie równych! Pomimo tego że do końca sezonu zostało jeszcze kilka imprez, czternaście zwycięstw w tym sezonie zapewniło już teraz zawodniczce Atomic triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i kolejną Kryształowa Kulę do kolekcji.

Tej zimy Amerykanka startowała w dwudziestu jeden imprezach pucharowych, aż siedemnaście razy stając na podium. Triumfowała w czternastu z nich, głównie w swojej koronnej konkurencji slalomie (sześć razy) oraz w supergigancie i slalomie gigancie (po trzy razy).

Niespełna dwudziestoczteroletnia Mikaela (urodziny obchodzi 14 marca) jest fenomenem na skalę całej historii narciarstwa! Pierwsze zawody pucharu świata wygrała, gdy jeszcze nawet nie mogła legalnie prowadzić samochodu:-) Jak dotychczas ma na swoim koncie 57 zwycięstw – lepszych od niej było jedynie czterech alpejczyków, na czele z legendą lat osiemdziesiątych Ingemarem Stenmarkiem. Jego rekord osiemdziesięciu sześciu zwycięstw w pucharze ciągle czeka na pobicie.

„Ciężko znaleść właściwe słowa żeby opisać Mikaelę jako sportowca po tym czego dokonała w ciągu ostatnich lat.” – mówi Christian Höflehner, Global Race Manager Atomic – „Jest największą zawodniczką w całej historii narciarstwa, doskonała w każdym względzie. Jej gwiazda świeci bardzo jasno i jesteśmy niesamowicie szczęśliwi i dumni, że mamy ją w naszym zespole.”