Blog

28 stycznia
Kolejne sukcesy zawodników zespołu Atomic!

Ostatnie dni rywalizacji w narciarskim Pucharze Świata były pełne niesamowitych wydarzeń, emocji i zwycięstw.

Pani „Redster”, czyli Mikaela Shiffrin wygrała w Bansku w Bułgarii dwie konkurencje szybkościowe.
Były to dla Niej pucharowe zwycięstwa numer 65 i 66! Zwiększyła tym samym swoją przewagę nad kolejną zawodniczką w klasyfikacji generalnej do 370 punktów. Przejazd Mikaeli możecie obejrzeć tutaj: https://www.facebook.com/ATOMICSKIING/videos/624707418360077/

Marco Shwarz (Austria) udowodnił, że się rozkręca i w Kitzbuhel uplasował się w slalomie na świetnym, drugim miejscu! Utrzymując  taką formę wciąż ma szansę na walkę o trofea w klasyfikacji generalnej PŚ. Nawet pomimo słabszego występu w słynnym Streifie – 9 miejsce. Kolejna edycja pucharu odbędzie się w Ga-Pa, które Austriak z pewnością lubi, ponieważ to właśnie tam, 4 lata temu odniósł pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata.

Niesamowity występ w slalomie zaliczył młodziutki, bo zaledwie dziewiętnastoletni Norweg – Lucas Braathen, który startując z numerem 34, po pierwszym przejeździe prowadził, a ostatecznie zdobył rewelacyjne 4 miejsce! Co ciekawe, młodzian nawet nie miał startować w najwyższej kategorii zawodów w tym roku…

Kolejne podium dla zespołu Atomic zdobył w ten weekend Alexander Kilde (Norwegia), który w super gigancie wywalczył srebro.

Sukcesy nie były jednak zarezerwowane wyłącznie dla alpejczyków!
Za oceanem, podczas Winter X-games w Aspen (USA) dużo się działo, a zawodnicy Atomic’a z dwoma złotymi medalami I jednym brązowym mogą opuszczać amerykański kurort z szerokim uśmiechem.
Wspaniałe zwycięstwo odniosła Tess Ledeux w Big Air – Jej przejazd możecie zobaczyć tutaj: http://www.xgames.com/video/28557213/tess-ledeux-wins-gold-women-ski-big-air
Kolejne złoto otrzymał Chris Bentchetler w kategorii Photo of the Year za „Fire on the Mountain”.

W Slopestyleu brąz wywalczył Fabian Bösch.

Arianna Tricomi (Włochy) kontynuuje dobrą passę występów w FWT (Freeride World Tour)  – zdobywając w Hakubie (Japonia) drugie miejsce w swojej kategorii.

Bardzo dobre występy zaliczyli także zawodnicy zespołu Atomic Backland w skitouringowym Pucharze Świata SKIMO WC w Andorze.  Po raz pierwszy zawodnicy używali nowych Backlandów 65 UL i narty udowodniły swoją światową klasę. Trudna trasa z wieloma przełamaniami, stromymi zjazdami wymagała wiele nie tylko od sprzętu, ale i od zawodników. Ci musieli zmierzyć się także z mniejszą ilością tlenu, ponieważ wyścig rozpoczynał się na wysokości aż 2300 metrów n.p.m.
Tym bardziej cieszy dominacja Davide Magniniego (Włochy), który zwyciężył w kategorii Espoir zarówno w biegu indywidualnym jak i w veticalu.

Jak widać, pomimo braku wielkich imprez mistrzowskich wiele się w świecie narciarskim dzieje. Warto je śledzić nie tylko ze względu na osiągnięcia zawodników teamu Atomic…

Autor: Mateusz Chromiec