Blog

12 lutego
Kluczowe technologie – Salomon 2019/2020
Kluczowe technologie – Salomon 2019/2020

Edge amplifier

 

Technologia ta polega na umiejscowieniu płyty z wiązaniem, nie bezpośrednio na nartach, ale na szynach leżących wzdłuż krawędzi.

Sprawia to, że wejście na krawędź jest szybsze i prostsze.

Technologia ta zapewnia także 30% lepsze trzymanie krawędzi.

Użyta we wszystkich nartach z kolekcji S/Series.

 

 

 

 

 

Crossover Tip

 

Nowe dzioby typu crossover pochłaniają wszelkie nierówności terenu i wzmacniają stabilność jazdy we wszystkich warunkach.

Boczne elementy wykonane z tworzywa TPU zapewniają świetne pochłaniania wstrząsów, a centralnie umieszczona warstwa kompozytu C/FX poprawia tłumienie drgań.

C/FX to unikatowy kompozyt z włókna węglowego i lnu. Ta sama technologia używana jest także w nartach freerideowych z serii QST.

Wersja z tego sezonu ma teraz dwa razy więcej carbonu, co podnosi sztywność konstrukcji oferując tym samym więcej mocy. Jest także 50% lżejszy względem poprzedniej wersji. Kompozyt ten zastosowano na całej długości narty

OPATENTOWANA, UNIKATOWA TECHNOLOGIA C/FX ZOSTAŁA PODNIESIONA NA JESZCZE WYŻSZY POZIOM WYDAJNOŚCI POPRZEZ ZASTOSOWANIE PODWÓJNEJ ILOŚCIĄ WŁÓKNA WĘGLOWEGO, A TAKŻE PRZEZ DODANIE BAZALTU – WSZYSTKO PO TO ABY UTRZYMAĆ WYJĄZTKOWE TŁUMIENIE I WŁAŚCIWOŚCI POCHŁANIANIA WIBRACJI

 

Cork damplifier

W nartach z serii QST zastosowano także korkowy tłumik.

Korek pochłania drgania 16 razy lepiej niż Koroyd – materiał stosowany w poprzedniej wersji. Jest także 10% lżejszy.

16X LEPSZE TŁUMIENIE NIŻ POPRZEDNIO STOSOWANY MATERIAŁ

 

Tip rocker

W nowej kolekcji nart QST przeprojektowano także dzioby. Są one teraz o 6% szersze i o 10% wyższe. Zapewnia to szybsze wejście w zakręt oraz większą płynność jazdy.