Blog

18 stycznia
HAWX Trylogy. Czyli najbardziej popularna seria butów Atomica.
HAWX Trylogy. Czyli najbardziej popularna seria butów Atomica.

Pewnie wielu z Was zetknęło się z dylematem, jakie buty narciarskie wybrać? Na naszej stronie znajdziecie szereg porad na temat doboru sprzętu i bootfittingu. Na blogu w tym miesiącu pojawi się kilka wpisów z tej kategorii. Jeśli szukacie konkretnego modelu butów narciarskich dla siebie, warto przyjrzeć się Atomic Hawx Trylogy. To jedna z najlepiej sprzedających się serii butów narciarskich allmountain na świecie.  Dlaczego? Przekonajcie się sami!

 

 

„Uczucie” Hawx

Do rodziny Hawx Trylogy przynależą trzy modele: Hawx Ultra, Hawx Magna i Hawx Prime. Różnią się od siebie przede wszystkim szerokością buta, odrobinę też przeznaczeniem. To, co je łączy, zostało ochrzczone legendarnym „uczuciem Hawx”. Oznacza ono nic innego, jak niesamowity komfort. A wszystko to dzięki niezwykłemu dopasowaniu, które czuć w butach już od pierwszej przymiarki. Dodatkowo wszystkie wyposażone są w technologię Memory Fit, która przy termoformowaniu gwarantuje perfekcyjne, indywidualne dostosowanie do każdej stopy.

 

Ultra-wąski, ultra-lekki

Najwęższym modelem Atomic Hawx Trylogy jest Hawx Ultra. Jest to zawodnik wagi piórkowej. Jest nie tylko wąski (jego szerokość to 98 mm), ale i niesamowicie lekki. Pomimo tego, posiada wzmocnioną skorupę Progressive Shell. Dzięki temu jest bardzo praktyczny w zastosowaniu, a przy tym daje maksymalne poczucie kontroli. Jest to najbardziej przełomowy, a zarazem najbardziej uniwersalny model z całej rodziny.

 

Prime o sportowym zacięciu

Kolejnym modelem Trylogy jest Hawx Prime. Charakteryzuje go średnia skorupa o szerokości 100 mm. Jest to but dla narciarzy allmountain o sportowym zacięciu. Dzięki technologii Power Shift można zmienić jego sztywność o 10 punktów flex. Jeśli więc zdecydujemy się na zakup butów o sztywności 120, możemy w razie potrzeby zwiększyć ją do 130. Jest to wybór dla dynamicznych narciarzy o ambicjach do jazdy zawodniczej.

 

Magna, czyli ciepło i wygoda

Najszerszym z modeli Hawx Trylogy jest Hawx Magna. Wyróżnia go szeroka na 102 mm wkładka. Wyposażony w szeroki język i ułatwiającą wkładanie strefę Easy Step, jest idealnym wyborem dla osób o szerokiej stopie. Dzięki swoim technologiom, zapewnia też ciepło przy każdych warunkach. Zalecany jest więc nie tylko dla osób o szerokiej stopie, ale też dla zmarzluchów. Dzięki regulacji sztywności Power Shift, możemy lepiej dostosować go do swoich potrzeb.

 

Radość z jazdy dla każdego

Hawx Trylogy to rodzina uniwersalnych butów allmountain. Dobrze dopasowują się do stopy przy pierwszym założeniu, a perfekcyjne dostosowanie gwarantuje technologia Memory Fit. Stworzone z myślą o różnorodnych szerokościach i kształtach stopy, zapewnią każdemu radość z jazdy.  Dzięki „uczuciu Hawx” możecie w pełni delektować się każdą chwilą spędzoną na stoku. A jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o doborze butów, śledźcie naszego bloga. Już niebawem napiszemy o tym, jak dopasować buty do stylu jazdy i jak dobrze o nie dbać.