Blog

13 marca
Gogle Salomon – wygoda i zdrowie oczu.
Gogle Salomon – wygoda i zdrowie oczu.

Gogle stanowią jeden z nieodłącznych elementów jazdy na nartach. Są istotne nie tylko ze względu na komfort, ale także z uwagi na bezpieczeństwo. Zapewniają nam widoczność i chronią oczy przed śniegiem, wiatrem czy słońcem. Dla marki Salomon głównym celem od początku produkcji gogli było maksymalne poszerzenie pola widzenia i zniwelowanie parowania. Teraz szczególną wagę przykłada się również do idealnego dopasowania do twarzy.

 

To, co w goglach najważniejsze

Marka Salomon posiada szeroką gamę gogli różnej klasy. Modele Salomon X MAX, XT ONE, X View, Cosmic czy Four Seven mają różne zastosowania, ale też szereg cech wspólnych. Przede wszystkim zapewniają szerokie pole widzenia, dzięki cienkiej konstrukcji ramki. Wyposażone są w system AirFlow, zapobiegający parowaniu szybek. Niektóre z nich wyróżnia również przełomowa technologia Custom-ID Fit. Co to takiego?

 

Niezauważalne gogle – zauważalny komfort

Opracowana przez Salomona technologia Custom-ID Fit to unikatowa konstrukcja ramy gogli. Jej głównym założeniem było stworzenie gogli tak wygodnych, żeby były niezauważalne podczas jazdy. Dzięki Custom-ID Fit jest to możliwe. Ta trzyczęściowa ramka automatycznie dostosowuje się do kształtu twarzy, gwarantując dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu każdy narciarz może cieszyć się komfortem już od pierwszego założenia. Dodatkowo, wygodę dopełnia pianka z materiału Advanced Skin ActiveDry, która jest bardzo przyjemna dla skóry. W technologię Custom-ID Fit wyposażony jest flagowy model gogli Salomona – XT ONE, oraz Salomon Four Seven.

 

Zdrowie dla oczu

Oczywiście w goglach ważna jest nie tylko wygoda, ale i troska o kondycję naszych oczu. Niektóre szybki przystosowane są do jazdy we mgle, niektóre mają chronić nasze oczy przed słońcem. W górach operuje ono dużo mocniej, więc jest to kwestia dbałości o zdrowie. Gogle Salomon są oczywiście wyposażone w najwyższą jakość szkieł. W niektórych modelach, np. Salomon X MAX, można wymieniać szybki w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych. W modelu XT ONE dodatkowo zastosowano SILS (Salomon’s Innovative Lens Solution), czyli innowacyjny patent szkieł zapewniających właściwy odcień widoczności i rozwiązania przeciwmgielne na każde warunki. Z kolei w goglach X View użyto specjalnych szybek zmniejszających zmęczenie oczu. Modele Salomon Cosmic i Salomon Four Seven są stworzone specjalnie dla osób z wadami wzroku, gdyż świetnie pasują do okularów korekcyjnych.

 

Idealne do kasku

Niektóre modele gogli Salomon dostępne są w różnych rozmiarach. Wszystko po to, aby maksymalnie dopasować je do twarzy użytkownika, a także do kasku. Gogle Salomona są oczywiście w pełni kompatybilne z kaskami produkowanymi przez markę. W następnym wpisie dowiecie się, dlaczego nie tylko warto, ale należy ich używać. Tym bardziej, że dzięki szeregowi technologii kaski są niezwykle wygodne i zapewniają pełne bezpieczeństwo na stoku.