Blog

11 stycznia
Dlaczego buty Salomona są liderem rynku ?
Dlaczego buty Salomona są liderem rynku ?

Każdy, kto spędził na stoku choć kilka dni w życiu wie, jak ważnym elementem ekwipunku narciarskiego są buty. Warto poświęcić trochę czasu na poszukiwanie najwygodniejszego dla nas modelu i odpowiednie dobranie go do indywidualnych potrzeb. Marka Salomon opracowała szereg technologii, które sprawiają, że buty narciarskie spełniają swe funkcje najlepiej, jak to możliwe. Dzięki temu cieszą się nie lada powodzeniem, a flagowy model butów allmountain, Salomon X PRO, króluje na rynku.

 

Custom Fit 3D, czyli perfekcyjne dopasowanie i komfort

Poczucie komfortu w butach narciarskich jest przede wszystkim kwestią dobrego dopasowania, zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Buty wewnętrzne Salomona wyposażone są w najnowszej generacji technologię Custom Fit 3D Performance. Sprawia ona, że wkładka dopasowuje się do stopy już przy pierwszym założeniu. Konstrukcja jest bowiem od samego początku wykonywana trójwymiarowo, a do tego wyposażona w elementy termo-formowalne i wzmocniona w miejscach narażonych na ucisk. Przy zastosowaniu bootfittingu buty Salomona gwarantują najlepsze możliwe dopasowanie, co odpowiada nie tylko za komfort, ale także za stabilizację stopy podczas jazdy.

 

Twin Frame i 360 Custom Shell – indywidualizacja od zewnątrz

Za wygodę odpowiada oczywiście nie tylko but wewnętrzny, ale i skorupa. Technologia 360 Custom Shell sprawia, że skorupa buta również jest w pełni termo-formowalna. Dzięki wieloczęściowej konstrukcji Twin Frame, buty Salomon dopasowują się do nogi już przy pierwszym założeniu. Zapewniają też łatwe wkładanie i zdejmowanie. Do tego dobrze trzymają nogę podczas jazdy.

 

Oversized Pivot – pełna kontrola w każdych warunkach

Dobre trzymanie stopy w bucie ma niebagatelne znaczenie dla kontroli nad nartami. Technologia Oversized Pivot sprawia, że transmisja siły na deski jest zawsze idealnie wyważona. Niezależnie od tego, na jakich nartach i w jakich warunkach jedziemy, możemy czuć nad nimi pełną kontrolę. Poza tym konstrukcja skorupy wyposażona jest w swego rodzaju podwozie z poliamidu, które poprawia jego elastyczność. Dodatkowo, w niektórych modelach mamy też możliwość regulowania twardości skorupy za sprawą technologii flex-boost, która pozwala zmienić twardość buta aż o 10%.

 

To tylko niektóre z licznych udogodnień zastosowanych w butach Salomon. Dzięki nim buty są wygodne, łatwo dostosować je do indywidualnych potrzeb w dwóch wymiarach – wewnętrznym i zewnętrznym. Zapewniają tym samym komfort, ale i dobrą stabilizację stopy, a co za tym idzie – całkowitą kontrolę nad prowadzeniem nart. Dlatego też buty Salomon cieszą się dużym powodzeniem. Spróbujcie sami, a z pewnością się nie zawiedziecie.