Blog

5 lutego
Bezpiecznie i stylowo – technologie kasków Salomon
Bezpiecznie i stylowo – technologie kasków Salomon

Kaski narciarskie są obecnie niezbędnym elementem ekwipunku narciarza. Mimo, że w Polsce osoby dorosłe nie mają obowiązku ich zakładania, coraz więcej osób się na to decyduje. To świetna wiadomość! Świadczy o zwiększeniu świadomości Polaków jako użytkowników stoku. Poza oczywistym faktem, że kask gwarantuje bezpieczeństwo, zapewnia również komfort i właściwą temperaturę głowy. W kaskach Salomona stosuje się szereg technologii, które poprawiają i bezpieczeństwo, i wygodę.

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Zacznijmy od najważniejszego, czyli od skorupy kasku, która bezpośrednio odpowiada za bezpieczeństwo. W większości modeli kasków Salomona stosuje się obecnie unikatową technologię EPS 40. Wspomaga ona „pochłanianie” drgań przez wnętrze kasku. Dzięki temu nasza głowa jest bezpieczna przy upadkach i zderzeniach. Dodatkową ochronę zapewnia technologia ABS. Dzięki formowanej wtryskowo skorupie kask jest bardzo wytrzymały, odporny na przebicia i jeszcze skuteczniej amortyzuje drgania. Niektóre z modeli wyposażone są w zamian w konstrukcję In-Mold. Jest to stałe połączenie wnętrza kasku ze skorupą zewnętrzną. Dotyczy to całkowitego bestsellera Salomon Ranger, który swoją wyjątkową wytrzymałość zawdzięcza właśnie tej technologii.  A jeśli już mowa o wytrzymałości, to warto dodać, że profesjonalny model dla zawodników X RACE SLAB, jest dodatkowo wzmocniony warstwą kevlaru i włókna szklanego.

 

Wygodne technologie

Bezpieczeństwo to oczywiście podstawowa kwestia, ale istotny jest także komfort użytkowania. Spocona głowa pod kaskiem to nic przyjemnego, więc ważna jest odpowiednia wentylacja. Dlatego też większość kasków Salomona wyposażona jest w technologię Airflow, czyli system wentylacyjnych kanalików wewnątrz skorupy. Dzięki nim powietrze przepływa przez kask równomiernie i zapewnia głowie wentylację. Niektóre egzemplarze posiadają system aktywnej wentylacji, czyli możliwość jej regulowania. Topowe modele, takie jak Driver + czy Mirage wyposażone są w TCS (Thermo Control System). Jest to najnowsze rozwiązanie regulujące temperaturę wewnątrz kasku. Dodatkowo modele te, z wbudowaną osłoną słoneczną najwyższej jakości, mają podszewkę z wełny merynosowej, dla jeszcze większej wygody.

 

Dopasowanie i higiena

A skoro o wygodzie mowa, to w tym względzie istotne jest dopasowanie kasku. Jest to również bardzo ważne dla bezpieczeństwa – kask powinien dobrze przylegać do głowy, aby w razie upadku nie zsunął się. Nie powinno się pod spód stosować kominiarek i innych „wypełniaczy”. W Salomonie idealne dopasowanie jest możliwe dzięki wyposażeniu kasków w pokrętło do regulacji. Model Mirage zapewnia dokładniejsze trzymanie dzięki technologii Custom Air, czyli unikatowemu systemowi przepływu powietrza, który sprawia, że kask lepiej dopasowuje się do głowy. Higiena także ma niebagatelne znaczenie. Należy więc dodać, że większość podszewek kasków Salomona nadaje się do łatwego zdjęcia w celu wyprania.

 

Bezpieczeństwo, wygoda i styl

Kaski już dawno przestały kojarzyć się z niewygodnym i niemodnym dodatkiem do narciarstwa. Obecnie jest w czym wybierać. Fantastyczny design to jednak nie wszystko, gdyż liczy się głównie bezpieczeństwo. Dlatego też w Polsce obowiązkowe jest używanie kasków przez osoby poniżej 16. roku życia. My zachęcamy do ich używania niezależnie od wieku. Jak widać, dzięki technologiom Salomona, kaski mogą być ultrabezpieczne, wygodne, komfortowe i stylowe za jednym zamachem.